Akademia Zielonej Brygady – “ZIELONO MI”

Akademia-Zielonej-Brygady-na-wycieczkach-szkolnych

Organizowane przez naszą Akademię aktywności, gry i zabawy są bezpieczne i dopasowane do wieku dzieci. Możemy je przeprowadzić na każdej wycieczce szkolnej lub zielonej szkole.

Wraz z nauczycielem dobieramy te zajęcia, które najbardziej odpowiadają danej klasie.

fabularna-gra-miejska--na-wycieczkach-szkolnych-i-zielonych-szkolach-obozach- Zielonej brygady

Są to gry, których fabuła odwołuje się do faktów historycznych zwiedzanego regionu. Gra jest rozgrywana na zewnątrz w terenie lub w mieście. Drużyny w trakcie gry wykonują zadania, których rozwiązanie wymaga wykazania się wiedzą nabytą podczas wycieczki.

Warsztaty Gier Planszowych na wycieczkach szkolnych zielonej brygady

Uczniowie podzieleni na grupy tworzą własne gry planszowe w oparciu o dostarczone przez nas materiały. Gry odwołują się do tematyki wycieczki szkolnej.
Tworzenie gier poprzedzone jest wprowadzeniem, które przedstawia „system gier Zielonej Brygady” – metodę szybkiego projektowania gier.

KRONIKA-WYJAZDU-na-wycieczkach-szkolnych-i-zielonych-szkolach Zielonej Brygady

Kronika Wyjazdu to tworzona „live” na naszym serwerze kronika wycieczki czy zielonej szkoły. Jest to ciekawa forma upamiętnienia przeżyć, dodatkowo dająca rodzicom możliwość „podglądania” na gorąco tego co dzieje się na wycieczce.

warsztaty-regionalne-na-wycieczkach-szkolnych-i-zielonych-szkolach Zielonej Brygady

Warsztaty Regionalne to prowadzone przez lokalnych artystów i pasjonatów zajęcia dla dzieci. Propagują one charakterystyczne dla danego regionu ludowe formy sztuki i inne aktywności, jak: malowanie na szkle, lanckorońskie wycinanki, ozdoby z filcu, zdobienie drewnianych przedmiotów, warsztaty ceramiczne czy warsztaty łucznicze.

mini-wyzwanie-na-wycieczkach-szkolnych-i-zielonych-szkolach

Mini-Wyzwania to krótkie zadania i jeszcze szybsze wyniki. Udział w nich jest nieobowiązkowy, ale często bywa zabawny. Czas trwania to zazwyczaj 5-10 minut. Mini Wyzwania pozwalają szybko zastosować nabytą podczas wycieczki lub zielonej szkoły wiedzę, dzięki czemu dzieci łatwiej zapamiętują wiadomości.

TURNIEJ-WIEDZY-na-wycieczkach-szkolnych-i-zielonych-szkolach

Turnieje wiedzy, które w formie zabawy sprawdzają wiedzę nabyta przez dzieci podczas wycieczki lub zielonej szkoły. Dzieci są podzielone na drużyny rywalizujące ze sobą.

dziennik-podrozy-na-wycieczkach-szkolnych-i-zielonych-szkolach

Mikro dzienniki z podróży oparte na idei legendarnych notatników Moleskine oraz działaniach kanadyjskiej artystki Keri Smith