Zagraniczne wycieczki szkolne cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Dla dzieci w każdym wieku to nie lada atrakcja – nie tylko mogą zwiedzić ciekawe miasto i poznać nową kulturę, ale także przywiozą ze sobą pamiątki i piękne wspomnienia. Zanim się wyjedzie warto jednak zadać sobie ważne pytanie:

co zabrać ze sobą za granicę?
Przede wszystkim podstawowe rzeczy, takie jak ubrania, kosmetyki, wygodne buty. Wiemy o tym wszyscy, jednak nie zawsze udaje nam się spakować tak, jak byśmy chcieli. Duża torba za granicą jest często wielkim obciążeniem, zwłaszcza jeśli wyjeżdża się na wycieczkę szkolną. Żeby uniknąć chodzenia z uciążliwym bagażem po schodach lub po hotelu, warto zastanowić się nad tym, co tak naprawdę potrzebujemy i jak mamy przygotować się do wycieczki, będąc jeszcze w Polsce.

1.Sprawdź prognozę pogody.
Nie ma sensu brać pięciu par długich spodni do Rzymu, jeżeli przez te kilka dni ma świecić słońce. Warto więc przed każdą wycieczką sprawdzić prognozę pogody i kierując się tymi przewidywaniami dobrać swoje ubrania. Ale pamiętaj! Zawsze warto mieć ze sobą jeden cieplejszy komplet ubrań „na wszelki wypadek” lub dodatkową bluzę. Prognozy pogody są pomocne, ale nie są w stu procentach dokładne.

2.Kosmetyki w mniejszych opakowaniach.
Małe kosmetyki można kupić w drogeriach. Jeżeli jednak chcesz, zawsze możesz przelać żele z większych opakowań do mniejszych pojemniczków (puste buteleczki można kupić w sklepach). Dzięki temu Twoja kosmetyczka będzie dużo lżejsza i mniejsza. Spakowanie takiej kosmetyczki na wycieczkę zagraniczne, na które leci się samolotem, jest bardzo wskazane. Zawsze pytaj, w jaki sposób dostajecie się do danego kraju, ponieważ w samolotach nie przepuszczają osób, które mają w bagażu podręcznym płyny (w tym kosmetyki!) o wielkości powyżej 100 ml.

3.Wygodne buty i plecak.
Pamiętaj, że na zagranicznej wycieczce szkolnej bardzo dużo się zwiedza, a co za tym idzie – chodzi. Nie bierz ze sobą nowych butów, ponieważ mogą Cię obetrzeć i odbiorą Ci przyjemność z całego wyjazdu. Postaw na sprawdzone obuwie, które Cię nie zwiedzie nawet podczas kilkugodzinnego zwiedzania. Warto też pamiętać o tym, że zwiedzanie zabytkowych budowli i muzeów sprzyja wydawaniu pieniędzy. Warto wziąć ze sobą plecak na drobne upominki, prowiant i coś do picia.

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie co tak naprawdę będzie Ci potrzebne i co Ci się na pewno przyda na szkolnej wycieczce za granicą. Dwa tablety, trzy pary butów i kilka par spodni w walizce na wycieczkę pięciodniową to zdecydowanie marnowanie miejsca 🙂 Zamiast tabletu zabierz np. aparat i ładowarkę do telefonu – dzięki temu wrócisz do Polski z miłymi wspomnieniami 🙂

Previous reading
Rodzinny wypad w góry czy kolonia ze znajomymi?
Next reading
Nietypowe atrakcje we Wrocławiu!