Niewielka miejscowość w sercu polskich Tatr – Bukowina Tatrzańska to miejsce idealne do wypoczynku: kąpieli w basenach termalnych , szusowania po stokach narciarskich czy uprawiania pieszych wędrówek po Tatrzańskich dolinach. Bukowina Tatrzańska to zdrowy klimat i bogata tradycja, kultywowana przez pokolenia górali.

Bukowina Tatrzańska – idealne miejsce na wyjazd na ferie zimowe, zieloną szkołę czy rodzinny wypoczynek !

Ciekawe stoki narciarskie w okolicy Bukowiny Tatrzańskiej:
Rusiński to stacja idealna dla rodzin z dziećmi. Trasy szerokie – dzięki czemu są bezpieczne.
Przy stoku karczma z  jedzeniem i toaletami, szkółka narciarska, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Kotelnica Białczańska to kilka stoków. Polecamy Jankulakowski Wierch o długość stoku 1200 m, z nowoczesną 6-osobowa ogrzewaną kanapą z osłonami przeciwwietrznymi.  Trasy raczej łatwe, choć dużo zależy od pogody – oblodzona staje się wymagająca

https://zielonabrygada.pl/ferie-rodzinne-2017-basen-gory/

W Bukowinie Tatrzańskiej organizowane są „Sabałowe Bajania”, czyli Festiwal Folkloru Polskiego. Impreza kontynuuje tradycje gawędziarstwa.Podczas tej imprezy ludowi gawędziarze i muzykanci rywalizują o statuetkę Bukowiańskiego Buka.

Dlaczego Bukowina Tatrzańska to świetne miejsce na wypady rodzinne i wycieczki szkolne ?

Bukowina stanowi dobry punkt wypadowy na wycieczki krajoznawcze do Niedzicy i Czorsztyna, Trzech Koron, Zakopanego, a nawet Tatr Słowackich. Jeśli pragniecie więcej adrenaliny to polecamy rafting po Białce, będącej jedyną w Polsce rzeką typu alpejskiego.

Udane połączenie lokalnego folklor z dobrym zapleczem turystycznym powoduje, że do Bukowiny Tatrzańskiej chce się wracać.

Previous reading
Najwyżej w Beskidach- Beskid Żywiecki
Next reading
Atrakcje dla młodzieży we Wrocławiu