Manifest Zielonej Brygady, czyli Przyroda i Przygoda

Manifest Zielonej Brygady

love-ziemia-dzieci

Świat tonie w śmieciach.

Zanieczyszczamy miasta, lasy, rzeki i oceany. Pozostałości po rozwoju techniki dotarły już do kosmosu. Przeciętny Polak w ciągu roku produkuje ok. 300 kg śmieci, przeciętny Japończyk – 1000 kg.

Jak będzie wyglądała nasza planeta za kilkadziesiąt lat, jeśli proporcjonalnie do przyrostu naturalnego wzrośnie liczba zanieczyszczeń? Co stanie się z pomnikami przyrody, które rokrocznie niszczą setki turystów? Dlaczego pojęcie „cywilizacja” nadal nie idzie w parze z pojęciem „recykling”?

Ekologia w praktyce.

W odpowiedzi na te pytania powstała Zielona Brygada. Naszą misją jest edukacja ekologiczna podczas krajowych i zagranicznych wycieczek dla dzieci i młodzieży.

Chcemy pokazać młodym ludziom, że nasza planeta ma wiele do zaoferowania, jeśli będziemy odpowiednio o nią dbać. Organizowane przez nas konkursy, gry i warsztaty z ekologicznym przesłaniem udowadniają, że kontakt z przyrodą i lokalną kulturą może być niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli.

W trakcie naszych wycieczek z powodzeniem łączymy przyjemne z pożytecznym – aktywny wypoczynek z szeroką wiedzą o świecie.

Liczymy, że razem z Państwem wykształcimy w młodych ludziach wrażliwość na problemy naszej planety i wspólnie przeżyjemy niezapomniane chwile.

Zapraszamy w podróż w zgodzie z naturą!

Zobacz ofertę naszych Wycieczek Szkolnych.