Obozy młodzieżowe są zupełnie inaczej organizowane, niż kolonie dla osób do 12 roku życia. Przede wszystkim organizatorzy muszą starannie dobrać do wieku uczestników atrakcje, które mają się pojawić w punktach programu. Młodzież jest zainteresowana zabytkami, jednak nie można przez cały dzień gonić uczestników po mieście – trzeba dać im trochę wytchnienia.

Trzeba pamiętać też o tym, że młodzieży nie można oferować takich atrakcji, jak dzieciom. Głównie dlatego uważamy, że między innymi Wrocław to idealne miejsce na obozy młodzieżowe. Jakie atrakcje dla młodzieży tam znajdziesz?

Zabytki.
Tak, trzeba je umieścić w programie. We Wrocławiu jest tyle zabytkowych budynków i wspaniałych miejsc, że nie można zrezygnować z odwiedzenia chociażby kilku z nich. Do takich zabytków należy m.in. Ratusz, Hala Stulecia, Ostrów Tumski, Panorama Racawicka.

Zoo i Afrykarium.
Zoo we Wrocławiu – to nie lada atrakcja dla osób w każdym wieku. Wrocławskie zoo to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Jest jednocześnie pierwszym założonym zoo w naszym kraju. Spotkać tam można prawie 4 tysiące zwierząt (około 900 różnych gatunków!). Mało tego, wrocławskie zoo znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu zoo w Europie! Na jego zwiedzanie śmiało można przeznaczyć kilka godzin. Czas na pewno płynie tam szybciej, niż w muzeach.

Afrykarium to jedyny w swoim rodzaju (na skalę światową!) kompleks, przedstawiający różne ekosystemy, związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Kompleks liczy aż 19 akwariów i basenów o łącznej pojemności nie ma 15 milionów litrów wody! W afrykarium znajdziecie zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, Nilu, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Aquapark.
Kto by nie chciał odwiedzić >aquaparku< <http://aquapark.wroc.pl/>? Zwłaszcza takiego! Aquapark we Wrocławiu to jeden z najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie. Rocznie to miejsce odwiedza ponad 1.500.000 gości! W aquaparku znajdują się między innymi baseny rekreacyjne (basen z falami, jacuzzi, zjeżdżalnie, leniwa rzeka, basen pływacki 25m), basen sportowy, saunatorium (sauny, łaźnie, sauna fińska wewnętrzna, ogród saunowy) i strefa fitness.

Rynek – sklepy i kawiarnie.
Rynek we Wrocławiu jest jednym z największych rynków w Europie. Oprócz malowniczych kamieniczek wokół placu znajduje się wiele znanych kawiarni i sklepów, a niedaleko Rynku usytuowane są centra handlowe. Można tam odpocząć, kupić pamiątki, porobić zdjęcia a także pójść na zakupy czy odwiedzić urokliwą restaurację z pysznym, tanim jedzeniem.
Pamiętajcie – wycieczka szkolna we Wrocławiu to nie tylko zwiedzanie kościołów i muzeów! To także mnóstwo atrakcji, dopasowanych do wieku uczestników.

Previous reading
Gdzie na ferie zimowe i zieloną szkołę – Bukowina Tatrzańska
Next reading
Na co zwrócić uwagę, wysyłając dziecko na kolonię?