Warszawa – tętniącą życiem metropolia, stanowiącą centrum gospodarcze oraz kulturowe naszego kraju. Oto nasze Top 5, które pozwoli poznać bogatą historię miasta oraz jego najważniejsze pomniki kultury.

Top 5 – Warszawa – co warto zobaczyć w stolicy

1.Muzeum Powstania Warszawskiego.

Powstało jako „hołd warszawiaków, którzy przeżyli dla tych, którzy zginęli w powstaniu za wolną Polskę w 1944 r.”. Nowoczesne, interaktywne muzeum w ciekawy sposób pokazuje m.in. archiwalne fotografie, filmy, nagrania. Muzeum mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej. W środku zobaczymy między innymi fragment kanału, którym powstańcy przechodzili pod miastem oraz replikę bombowca Liberator B-24J.

2.Łazienki.

Prawdopodobnie najpiękniejszy w naszym kraju zespół ogrodowo – pałacowy, założony w XVIII wieku przez króla Poniatowskiego. W parku pomnik Fryderyka Chopina oraz liczne zabytki klasycystyczne:Biały Domek, Belweder, Pałac na Wodzie – miejsce obiadów czwartkowych, czyli spotkań króla z artystami, Amfiteatr i Stara Pomarańczarnia – dziś galeria rzeźby. Łazienki to też wiele zieleni, spokój i cisza – doskonałe miejsce do odpoczynku w trakcie zwiedzania stolicy.

3.Centrum Nauki Kopernik.

Lubisz Eksperymenty? Jesteś ciekawy świata i lubisz się bawić ? Jeśli tak, to w Centrum Nauki Kopernik spędzisz znakomicie czas łącząc przyjemne z pożytecznym. Centrum Nauki Kopernik umiejętnie popularyzuje naukę – można tu m.in. zobaczyć, jak powstaje tornado, jak działa ludzkie ciało i psychika, zagrać na laserowej harfie czy też usiąść na latającym dywanie.

4.Stadion Narodowy

Warto zobaczyć ten piękny obiekt – idealnie podczas meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej. Ale jest też opcja zwiedzania stadiony z przewodnikiem. Polecamy „Drogę Piłkarza” – podczas tej trasy zajrzymy m.in. do szatni dla sportowców, wejdziemy na płytę Stadionu Narodowego i zobaczymy salę pomeczowych konferencji.

5.Grób Nieznanego Żołnierza

Grób Nieznanego Żołnierza znajduje się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Tyle zostało z dawnego Pałacu Saskiego. Będąc tutaj trzeba zobaczyć zmianę warty. Obok – Ogród Saski z fontanną – można wejść na chwilę oddechu od zgiełku miasta.

Podczas wycieczek Zielonej Brygady do Warszawy zobaczysz wszystkie miejsca z Top 5 i wile więcej.
[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Wycieczka szkolna do Warszawy

[wp-svg-icons icon=”arrow-right-2″ wrap=”i”] Zobacz ofertę naszych Wycieczek Szkolnych.

1 komentarz

 • Zuza,

  Byłam w Warszawie ostatnio – zresztą po raz pierwszy 🙂 choć trochę lat już sie ma … – polecam

 • Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Previous reading
  Co warto zwiedzić w Krakowie? – Część I
  Next reading
  Warszawa – Top 5 – co warto zobaczyć w stolicy Polski